Відкриття інфрачервоного випромінювання
Першовідкривачем інфрачервоного випромінювання вважається англійський астроном У. Гершель. Це відкриття він зробив у далекому 1800 році, під час проведених досліджень Сонця. Гершель шукав спосіб зменшити нагрівання лабораторних інструментів, за допомогою яких проводилися спостереження. Заміряючи температуру різних ділянок видимого спектра, вчений виявив, що максимальна температура лабораторного градусника спостерігалася в невидимій, для очей людини, ділянці за темно червоним кольором спектра. Саме це відкриття і вважається відправною точкою на початку досліджень інфрачервоного діапазону хвиль.
Так що ж таке інфрачервоне випромінювання?
На сьогодні прийнято вважати, що інфрачервоне випромінювання - це вид електромагнітного випромінювання, що має довжину хвилі між червоним кінцем видимого світла (з довжиною хвилі[1] λ = 0,74 мкм і частотою 430 ТГц) і мікрохвильовим радіовипромінюванням (λ ~ 1000 мкм, частота 300 ГГц).
Будь-яке тіло, температура якого вища за абсолютний нуль (-273,15 °C), випромінює інфрачервоні хвилі.
На частку випромінювання нашого Сонця припадає близько 50% саме на інфрачервоне випромінювання.
Довжина інфрачервоних хвиль
Діапазон інфрачервоних хвиль досить великий, що призводить до різних властивостей цього випромінювання.
Згідно з рекомендаціями Міжнародної комісії з освітленості (International Commission on Illumination), інфрачервоне випромінювання поділяють на три групи:
1) короткі інфрачервоні хвилі довжиною 0,7...1,4 мкм (700...1400 нм);
2) середні інфрачервоні хвилі довжиною 1,4...3,0 мкм (1400...3000 нм);
3) довгі інфрачервоні хвилі 3,0...1000 мкм (3000 нм...1 мм).
У короткохвильовому інфрачервоному діапазоні працюють інфрачервоні світлодіоди і лазери, які застосовують у системах волоконного і повітряного оптичного зв'язку, а також використовують у галузях дальнього зв'язку.
Середні інфрачервоні хвилі починають випромінювати предмети, нагріті вище 300°C. Наприклад: обігрівач з ніхромовою спіраллю, що має робочу температуру 550...850 °C. Прилади, що працюють у цьому діапазоні, випромінюють дуже активні інфрачервоні хвилі, які завдяки своїй енергії та довжині, можуть проникати глибоко в організм людини, нагріваючи воду, що міститься в тканинах і органах людини, що може призвести до перегріву організму.
Нижче 300 °C предмети випромінюють довгі інфрачервоні хвилі.
Людина і всі живі істоти також випромінюють довгі інфрачервоні хвилі. Органи зору людини і більшості тварин не здатні бачити в інфрачервоному спектрі, зате можуть сприймати інфрачервоне випромінювання, у вигляді тепла, що виходить від інших предметів.
Організм людини дуже добре сприймає саме довгохвильове інфрачервоне випромінювання, яке благотворно впливає на її стан і здоров'я: підвищує імунітет і т внутрішньоклітинні обмінні процеси. За рахунок цього, часто застосовується в медицині у вигляді різних прогрівань.
Середнє і короткохвильове ІЧ-випромінювання за тривалого впливу на живі істоти може призвести до їхнього перегріву, аж до теплового удару.
Інфрачервоні обігрівачі
З огляду на ці особливості, обігрівачі, що працюють за рахунок випромінювання у вигляді коротких і середніх ІЧ-хвиль, застосовуються для вуличного або локального обігріву у великих приміщеннях.
Для обігріву житлових приміщень, квартир, будинків, застосовують обігрівачі, що працюють у довгохвильовому інфрачервоному спектрі з довжиною хвилі не нижче 6 мкм (6000 нм). Ці обігрівачі мають температуру робочої поверхні до 95 °C і абсолютно безпечні для людей, дітей, тварин і рослин.
Вибрати відповідний, для вашого приміщення, обігрівач, що працює в довгохвильовому інфрачервоному діапазоні, ви можете в рубриці обігрівачі або залишивши заявку на безкоштовну консультацію.